‘İzmir için öz eleştiri yapıyoruz’

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bir dizi program için geldiği İzmir’de, Konak ilçesinde bulunan CHP İl Başkanlığını ziyaret etti. CHP Lideri Özel’i, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ve ilçe belediye başkanları çiçek ile karşıladı.

Karşılama esnasında atama bekleyen bir engelli öğretmen, Özel’den yardım talep etti. Özel de öğretmene cevap olarak, “Geçen sene bizim sayemizde 5 bin engelli öğretmen atandı” dedi. İl başkanlığındaki toplantı basına kapalı düzenlendi. Özel, daha sonra Kültürpark’ta bulunan İzmir Sanat Başkanlık Çalışma Ofisi’nde Tugay’a tebrik ziyaretinde bulundu.

‘Beklentiye cevap vermeli’

İzmir’de kendi içlerinde öz eleştiride bulunduklarını ifade eden CHP Lideri Özel, “Çünkü Manisa’da yüzde 60 oy alınan bir yerde İzmir’de alınan oy oranını konuşuyoruz. Elbette doğru bir stratejiyle, neredeyse bütün belediyeleri kazandık. Bir başarısızlıktan söz etmek değil ama İzmir’in çok daha bu rakamların fevkinde rakamlara ulaşabilmesi için gayret göstereceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi’ne karşı yürütülen sert ve acımasız kampanyaları görelim. Yetki bundan sonra Cemil Tugay’da, yetki diğer 28 belediye başkanımızda. İzmir’in beklediği yüksek beklentilerle en iyi derecede cevap verilmesi gerekiyor” diye vurguladı.

Türkiye Belediyeler Birliği seçimleriyle ilgili Özel, “Geçmişte AK Parti MHP ile bir çoğunluğu sağlayıp, bütün bir yönetimi alıyorken, biz tek başımıza çoğunluğu sağlayıp yarısını biz alalım yarısını geri kalan alsın. Biz hakkımızdan azını alalım dedik. Bize bir koltuk vermeyen AK Parti’ye 4 koltuk teklif ettik. MHP’ye koltuk teklif ettik. Birlikte yönetelim dedik. Kendi adaylarını çıkardılar, kaybettiler” sözlerine yer verdi.

Özel, “Biz yüzde 50 artı 1’i alıp yüzde 100 yetki kullanmayı demokratik bulmuyoruz. Biz bir kişinin her şeye karar vermesini, bir partinin her şeyi yapmasını doğru bulmuyoruz” ifadelerinde bulundu.

Özel’den Öztrak’a tebrik

CHP lideri Özgür Özel, sosyal medya hesabından paylaştığı tebrik mesajında, “NATO Parlamenterler Asamblesi Başkan Yardımcılığı görevine seçilen Tekirdağ Milletvekilimiz Sn. Faik Öztrak’ı tebrik ediyorum. Sn. Öztrak’ın NATO Parlamenterler Asamblesi’nde bugüne kadar başarıyla yürüttüğü çalışmalarını yeni görevinde de sürdüreceğine yürekten inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x